Some Zeros




Some Zeros

How many zeros are at the end of 25!?


Correct Solutions:


  1. Ecole secondaire Dorval. Ionescu Sorin, Dorval,Quebec, Canada
  2. Tetsuya Matsuguchi. Centennial HS, Boise, ID
  3. Justin Altman. Center for Arts & Sciences, Saginaw, MI
  4. Perry Tolos. Lake Mary HS, Lake Mary, FL
  5. Michael Moyer. The Way Home School, Carlisle, PA
  6. Ryan Bradtke. Bishop Moore HS, Orlando, FL
  7. Marc A. Karle. Markgrofler Gymnasium, Mollheim, Germany
  8. Scott Williar. Walkersville HS, Walkersville, MD
  9. JJ Murphy. Oblong HS, Oblong, IL
  10. L'erin Harmon. Oblong High School, Oblong IL
  11. Ryan Gutenkunst. Centennial HS, Pueblo, CO
  12. Giovanni Dazzo. St.Anne School, Porterville, CA
  13. Yesenia Pickett. St. Anne's School, Porterville CA
  14. Joel Flaxman. Evanston Township HS, Evanston, IL
  15. Nirmal Mankani. Center for the Arts and Sciences, Saginaw, MI
  16. Mark Gebhard. Lake Highland, Orlando, Fl
  17. Katie Reilly. Lake Mary HS, Lake Mary, FL
  18. Ryan Bradtke, Bishop Moore High School, Orlando, FL
  19. Joshua Schafer. University High School, Orlando, FL
  20. joseph Rivera. University High School, Orlando, FL
  21. Gina East. University High School, Orlando, FL
  22. Robert Taylor. University High School, Orlando, FL
  23. Adam Dowd. University High School, Orlando, FL
  24. Justin Brooks. University High School, Orlando, FL
  25. Daniel James Spiegel. Escola Americanas, Campinas, Sao Paulo, BZ
  26. Shane Cummings. Sacopee Valley High School, Hiram, ME
  27. Larry Kasoff. JP Stevens HS, Edison, NJ
  28. Nathan Trout. Walkersville High School, Walkersville, MD
  29. Annette Windley. Moscow Junior High School, Moscow, ID
  30. Justin Lam. College Park High School, Pleasant Hill, CA
  31. Derek Hensley, Titusville HS, Titusville, FL
  32. Brett Trahan, Titusville HS, Titusville, FL
  33. Grant Gugel, Titusville HS, Titusville, FL
  34. Justin Randall, Titusville HS, Titusville, FL
  35. Begem Lee, St.Anne's School, Porterville CA
  36. Ming Chang, Eastside HS, Gainesville, FL
  37. Paul Vernon. Maize High School, Maize, KS
  38. Amit Kakkar. Lake Highland Prep, Orlando, Fl
  39. Katya Permiakova. Lisgar Collegiate Institute, Ottawa, ON, Canada
  40. Darren Kwong. South Pasadena Middle School, South Pasadena, CA
  41. Joseph Ganino. Mackillop Catholic Reg, Werribee,Victoria, AS
  42. Brandon Holden. Walhalla Middle School, Walhalla, SC
  43. Josh Stilwell. Walhalla Middle School, Walhalla, SC
  44. Lee Morrow. Walhalla Middle School, Walhalla, SC
  45. Charles Stasney. Walhalla Middle School, Walhalla, SC
  46. Jackie Burton. Walhalla Middle School, Walhalla, SC
  47. Adam Freidin. Princeton High School, Princeton, NJ
  48. Catherine Harrison. The Mount School, York, England, UK
  49. Jian Wu. The Mount School, York, England, UK
  50. Christopher Staley. Walkersville High, Walkersville Md.
  51. Robert Willett, Maize High School, Maize, KN
  52. Aprilyn Soliman. St. Anne's School, Porterville, CA
  53. Christopher Young. Center for The Arts & Sciences, Saginaw, MI
  54. Joshua Pfeil. Center for The Arts & Sciences, Saginaw, MI
  55. Joshua Huckabee. Heritage Prep, Orlando, FL
  56. Megan Nicholson. St. Anne's School, Porterville, CA
  57. Greenfield Lee. St. Anne's School, Porterville, CA
  58. Erin Perkins. Lake Highland Prep, Orlando, Florida
  59. Robert Fuentes. St. Anne's School, Porterville, CA
  60. Robbie Emerson. St. Anne's School, Porterville, CA
  61. Priscilla Fernendez. St. Anne's School, Porterville, CA
  62. Kevin Kinchen. Center for the Arts and Sciences, Saginaw, MI
  63. Joshua Pfeil. Center for the Arts and Sciences, Saginaw, MI
  64. Vicky Ojeda. Heritage Prep, Orlando, FL
  65. Jesse Jones. Heritage Prep, Orlando, FL
  66. Tommy Scott. Heritage Prep, Orlando, FL
  67. Chelan Pedrow. Moscow Junior High School, Moscow, ID
  68. Clay Chaney. Hillsboro High School, Hillsboro, OH
  69. Nick Westfahl, Maize High School, Maize Kansas
  70. Chip Tabor. Hillsboro high school, Hillsboro, OH
  71. Laura Hiatt. Lake Mary High, Lake Mary, FL
  72. Allison Fitzpatrick. St. Anne's School, Porterville, CA
  73. Josh Lochness Nessman. St. Anne's School, Porterville, CA
  74. Zachary Winn Stafford. St. Anne's School, Porterville, CA
  75. Alexandra Reif. St. Anne's School, Porterville, CA
  76. Kara sanchez. St. Anne's School, Porterville, CA
  77. Michelle Martinez. St. Anne's School, Porterville, CA
  78. Stacy Brock Groesbeck HS, Groesbeck, TX
  79. Bobby Goddard, Walkersville HS, Walkersville, Md
  80. Dan Benjamin, Lake Mary High School, Lake Mary, FL
  81. Dave Hodgdon, Sacopee Valley High School, Hiram, ME
  82. Angelo Costello.Center for the Arts and Sciences, Saginaw,MI
  83. Miriam Goldberg, Goldberg Homeschool, Boulder, CO
  84. Aneel Singh. Heritage Prep, Orlando, FL
  85. Melissa Huckabee. Heritage Prep, Orlando, FL
  86. Rebecca Mitchell. Heritage Prep, Orlando, FL
  87. Paul Kim. Heritage Prep, Orlando, FL
  88. Josh Weekley. Heritage Prep, Orlando, FL
  89. Jennifer Cardona. Heritage Prep, Orlando, FL
  90. Josh Huckabee. Heritage Prep, Orlando, FL
  91. Phyllis Vernoy. Walkersville High School, Walkersville MD
  92. Rebecca Weerakoon. The Mount School, York, England, UK
  93. Anna Blood. The Mount School, York, England, UK
  94. Becky Penty. The Mount School, York, England, UK
  95. Sophie Lawler. The Mount School, York, England, UK
  96. Charlotte Livingston-Raper. The Mount School, York, England, UK
  97. Lucy Holden. The Mount School, York, England, UK
  98. Gita Madan, Cary High, Cary, NC.
  99. Chris Coyle. Msgr. Donovan High School, Toms River, NJ
  100. Christene Martin. Msgr. Donovan High School, Toms River, NJ
  101. Paul Pagano. Msgr. Donovan High School, Toms River, NJ
  102. Beth Kennedy. Msgr. Donovan High School, Toms River, NJ
  103. Taly Bialostocki, Moscow JHS, Moscow, ID
  104. Jeff Steinberg. Rickards HS, Tallahassee, FL
  105. Jonathan Billings. Rickards HS, Tallahassee, FL
  106. Craig Chasseur. Center for the Arts and Sciences, Saginaw, MI
  107. Brian Gleason. Preston HS, Preston ID
  108. Bianca Vollmer. Markgraefler Gymnasium Muellheim, Germany
  109. David Barsic. Franklin Regional Senior High, Murrysville, PA
  110. Andrew Wagner, A.B. Dixon Elementary School, Richmond, BC
  111. Gregory Greenberg. Trinity Prep, Orlando, FL
  112. Barby Zeldovich. Trinity Prep, Orlando, FL
  113. Kristen Malkus. Trinity Prep, Orlando, FL